Cesta do Paříže začíná na Music Academy Bass Campu v Praze

  • Cesta do Paříže začíná na Music Academy Bass Campu v Praze Fotogalerie (4)
    • 12.01.2015
    • Tisk

    Inspirativní hudební workshop pro vybrané talenty z celého světa Red Bull Music Academy 2015 zavítá do okouzlující a umělecky pulsující Paříže.

    Sdílejte článek:

Ve francouzské metropoli se koná poprvé v šestnáctileté historii.

Českým a slovenským hudebníkům ovšem může začít cesta na hudbou nabitých 14 dní ve Francii už v Praze.

Tady se totiž v polovině února poprvé uskuteční pokračování úspěšného projektu Red Bull Music Academy Bass Camp, který se loni konal v Bratislavě.

Před rokem se této „lokální akademie“ zúčastnila hudebnice Sára Vondrášková aka Never Sol.

Prodloužený víkend v bratislavské Cvernovce ve společnosti patnácti účastníků z České republiky i ze Slovenska, přednášky a workshopy zkušenějších zahraničních i domácích kolegů ji motivovaly k vyplnění přihlášky na „velkou“ Red Bull Music Academy do Tokia.

Na podzim tam pak strávila nezapomenutelných 14 dní.

„Myslím, že tyhle dva týdny mě posunuly hodně v myšlení a uvažování nad hudbou. I když musím říct, že v některých mých názorech mě ještě víc utvrdily a daly mi sílu věřit v to, co dělám. Také mi ukázaly, že otevřenost je to nejdůležitější a ego to nejnebezpečnější,“ uvedla Never Sol po návratu z Tokia.

Letos se tedy Red Bull Music Academy Bass Camp poprvé uskuteční v českém hlavním městě.

V polovině února se sjede vybraných šestnáct muzikantů z bývalé federace do prostoru Elektra v Holešovicích.

Čtyři dny tam budou mít k dispozici špičkově zařízená studia, zúčastní se přednášek a workshopů a v pátek a sobotu večer si zahrají s pozvanými zahraničními hvězdami na Jatkách78 a v MeetFactory.

A na koho se můžou těšit?

Zahrát a předat zkušenosti přijede zástupce londýnského labelu Ninja Tune Thundercat, dvorní baskytarista famózní zpěvačky Erykah Badu a hudebního vizionáře Flying Lotuse, ze sousedního Rakouska přijede další reprezentant značky Ninja Tune Dorian Concept, kterého do Prahy doprovodí parťáci Cid Rim a the cloniOUs.

Dalšími hosty Red Bull Music Academy Bass Camp Prague budou Mathew Jonson z labelu !K7, duo Tiger&Woods a novinářka Lauren Martin, která spolupracuje s britským deníkem The Guardian a hudebním magazínem FACT.

Speciálním hostem bude Zdeněk Pelc, majitel společnosti GZ Media, který, jak všichni muzikanti dobře vědí, je předním evropským výrobcem datových nosičů a vinylových desek.

Přednášky, workshopy a studia Red Bull Music Academy Bass Camp Prague budou přístupné jen pozvaným hudebníkům, večerní koncerty a party v Jatkách78 a v MeetFactory se otevřou také pro veřejnost.

Unikátní hudební workshop se dotkne taky Bratislavy, kde se ve stejném termínu uskuteční Red Bull Music Academy Nights.

V klubech KC Dunaj a Nu Spirit vystoupí headlineři Mathew Jonson, Dorian Concept a Thundercat, kteří přicestují z Prahy nebo naopak druhý den pojedou do Prahy.

Kromě party se skvělou aktuální muzikou budou v klubech k dispozici také všechny informace o „akademii“ a možnostech, jak se na ni přihlásit.

Red Bull Music Academy je unikátní workshop pro muzikanty, producenty, lovce vinylů, zpěváky, MCs, orchestrální skladatele nebo třeba digitální beatmakery.

Bez omezení žánru a bez ohledu na míru profesionality.

Mladí lidé se účastní přednášek světových legend, nezapomenutelných nočních jamů, živých vystoupení s tou nejlepší atmosférou a (spolu)pracují ve studiích pod vedením zkušených mistrů.

Akademie je o ojedinělých zážitcích se stejně naladěnými lidmi z různých koutů světa.

Hudba může být smysluplnou celoživotní náplní i v České republice. Kreativita je tu jediná měna, hudba, kterou žijeme a za kterou si stojíme.

Na 16. ročník Red Bull Music Academy v Paříži se můžete přihlásit od 14. ledna do 3. března.

www.redbullmusicacademy.com

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze