Lenka? Lenka kdo? Jo, Lenka! Lenka Two. Oukej, fuck it...

Druhej tejden poslouchám nějaký slovenský rádio, tak někde na úrovni pražskýho Expresu, jenom malinko sofistikovanější DJs a playlist je víc popovej. Takže už znám všechny současný hity skoro nazpaměť, včetně nějakejch slovenskejch, a musím říct, že to vlastně není tak zlý.

Lenka – Two

Vydáno: 18.4.2011

Skladby: Two, Heart Skips A Beat, Roll With The Punches, Sad Song, Everything At Once, Blinded By Love, Here To Stay, You Will Be Mine, Shock Me Into Love, Everything's Okay, The End Of The World

Vydavatel: Sony Music

Jenže došly baterky, a tak mám šlus. Asi je čas vytáhnout Lenku. Ty vole, Lenka není nafukovací panna, myslím Lenku, co nedávno prosvištěla i Prahou a co patří přesně do tý kategorie věcí, který mě míjej a nechávaj ignorantsky chladným. Předně – nemám moc rád zpívající buchty, pokud zrovna nemaj hlas a všivej názor jako Brody Dalle v dobách The Distillers nebo pár dalších sexy vostrejch holek, co se s tím moc nepářou, třeba ta z Dresden Dolls, ženská půlka Matt & Kim a podobně.

Dokážu myslím ocenit i dobrej popovej kýč, kterej se neschovává za akademicky alternativní maskáč, a kikiny sem tam taky můžu, protože k tomu showbiz kolotoči prostě patřej, ale nějak dvakrát to nevyhledávám. Iritující jsou zarostlý folkařky se spasitelským světonázorem, brejlema a v hnědý sukni s bavlněnejma výšivkama květeny, co už je zřejmě na seznamu ohrožený flóry. To se mi dělá špatně. Lenka sice není neholící se intelektuálka, nasáklá kotlíkářskejma vychytávkama, ale i tak to občas zní, jako by jí rodiče za trest pouštěli do postýlky australskou licenci Brontosauřích veleděl. Prej Regina Spector. Hele, tak to sorry, Regina je proti Lence masovej vrah – vykosťovač.

Na Two je špatně skoro všechno. Pokud tedy nepočítám ty čistý popový polomáčený řezy, jako je titulní Two, nebo ještě možná Heart Skips a Beat. Její balady sucks. A když pěje o konci světa (End Of The World) s naivní rozjíveností, jako by zpívala song k reklamě na nový ultralehký vložky s křídlama, se kterejma je svět hned báječnějšejší, nebo když dojde na rozpustilý ententýky dva špalíky v Everything At Once, dal bych nevímco za to, aby Lenka byla fakt spíš brand nafukovací panny třetí generace, co umí úplně všechno. Myslím tím všechno. Ani lehký electro podmazy, jakože vkusný, aby nerušily ten folko-plísňovej balast a dojemnou křehkost, to nezachrání. Lenku prostě fakt ne.

Jedu si koupit buřty (myslím baterky, vole, ne asi), nakrmím jima předpotopní boombox a naladím zpátky rádio Fan, protože to je aspoň fun. 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze