Black Flag Freestyle: Tyler, The Creator - Goblin

  • Black Flag Freestyle: Tyler, The Creator - Goblin Fotogalerie (19)
    • 13.05.2011
    • Tisk

    Jak začít? Možná tím, že tohle povídání věnuju Matějovi. To on mi asi před půl rokem…

    Sdílejte článek:

Jak začít? Možná tím, že tohle povídání věnuju Matějovi. To on mi asi před půl rokem napsal: Hele, vole, you better watch out, něco je ve vzduchu a nesmíš to propásnout. Miluju tyhle kecy o novejch movementech, co jsou děsivější než teze o pohybu tektonickejch desek. Prej v LA se něco děje.

Tyler, The Creator – Goblin

Vydáno: 5.5.2011

Skladby: Goblin, Yonkers, Radicals, She (Ft. Frank Ocean), Transylvania, Nightmare, Tron Cat, Her, Sandwitches (Ft. Hodgy Beats), Fish / Boppin Bitch, Analog (Ft. Hodgy Beats), Bitch Suck Dick (Ft. Jasper Dolphin & Taco), Window (Ft. Domo Genesis, Frank Ocean, Hodgy Beats, & Mike G), AU79, Golden

Vydavatelství: XL Recordings

Sleduju undergroundovej hip-hop na obou kontinentech už roky. Desky od Rhymesayers jsem v Amoebě na Telegraph Ave nakupoval po košících dřív, než kdokoliv věděl, kdo to je Atmosphere. To se nechvástám, chci tím jenom říct, že mě tenhle fragment muziky vždycky fascinoval, zajímal a bavil mě stejně jako kytary i electro. Od Rhymesayers a Atmosphere je k Tylerovi sice hodně daleko, ale nějaký pojítka tam přece jen budou. Jak teď pokračovat? Možná tím, že se mi už dlouho nestalo, abych na nějakou desku čekal s takovým zatměním, že jsem se chytnul na každej fejkovej háček linku na jakoukoliv míčovinu, která byla olejblovaná magickým slovem Goblin, a tu stáhnul jenom relaxační „ohm“ rozsekanou v tracích, který měly názvy identický s Goblinem, onehdy zase nějaký bizarní country kraviny. A vztekal se a spílal Tylerovi a tý jeho zpropadený partě, potažmo poťouchlejm postovačům matoucích zdrojů desky, co má vyjít až za měsíc.

Jasně, Yonkers už jsme všichni znali skoro pozpátku („všichni“ rozuměj pomatenci jako já a ti, co fakt jakože „znaj“), věděli, v který minutě asfaltovýho videa překousne ten kretén švába velkýho jako pěst novorozeněte, a jak to celý skončí na oprátce. Vono bejt sotva zletilej a takhle exponovanej černej rapper a bejt na očích všem, co žijou v enormním očekávání, asi si to taky hodím. Obzvlášť, když ty černočerný rhymes jsou tak pravdivě plný nejdivočejších nočních můr, obskurní pornografie, suicidální všudypřítomnosti, bezvýchodnosti života na hovno a mírně strojenýho násilí, co ve skutečnosti stejně jenom reflektuje to, co člověk za každou cenu nechce vidět. Překousnout brouka a pozvracet se.

Goblin je hammerhead, pomalá smrt na šest a okružní jízda peklem na hřbetě unicorna. Bez sedla. Goblin je stikerka na sudu, do kterýho vám zabetonujou nohy a pošlou ho přes hrazení mostu do olejnatě černý a děsivě hučící řeky, co nemá název, teče odnikud nikam a nežije v ní žádná fauna. Goblin je prokletí i závislost. Goblin je statement devatenáctiletýho, předčasně dospělýho spratka, kterej trpí celou škálou stihomamů, ale zároveň i extrémně velkým sebevědomím, kterým se brání světu kolem. Když chcete bojovat se zvráceností, ideální je trumfnout ji. Každej track z Goblina je, jako by vám vrtali zuby bez anestezie. Všichni jsme nenáviděli zubaře, kromě freaků, co to měli o obrázcích, neuvědomujíce si fakt, že malůvkama v sobě akorát potlačovali přirozenou inklinaci k masochismu.

Dával jsem si ho jednou v noci, mírně vykalenej, cestou z nějakýho koncertu, a bylo mi tak úzko, že jsem kvitoval zastávku na benzínce ne proto, že byla šance koupit si další chlast, žvejkačky nebo nesmyslnej hot dog, ale proto, že tam bylo světlo. To je totiž to, co v sobě Goblin nemá. Světlo. Goblin je světloplachý monstrum. Zabijácká, strašidelná deska, co vás chytne pod krkem jako v nějakým deep throat pornu, a zadáví tlustým černým slizkým nihilismem. Fuck you, Tyler! Fuck you and go to the hell, all motherfuckin OFWGKTA klane! Fuck you, Odd Future. Die, Goblin. Čekám na rok Vlka…

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.