Broken Bells - Meyrin Fields EP: Šajni, šajni, nebezpečná myško!

Těch rozbitejch věcí a kdejakejch zvonů je na můj vkus kolem nějak moc a začínám se v tom už krapítek ztrácet. Jenže Broken Bells se nevyplatí moc přehlížet, protože jakkoliv název na první dobrou evokuje nepříjemný a hlučný rachtání, který může z vašich uší vysát přebytečnou krev, jejich sound je spíš jako sladkej nektar, extrahovanej z ingrediencí indie popu a trochu podivínskýho experimentování s elektronikou.

Broken Bells – Meyrin Fields EP

Vydáno: 4.4.2011

Skladby: Meyrin Fields, Windows, An Easy Life, Heartless Empire

Vydavatelství: Sony Music

Spektakulární eponymní debut dua Jamese Mercera ze subpopového, lehce intelektuálního písničkostroje The Shins a pološíleně geniálního čaroděje Danger Mouse explodoval pod lehce stojatou vodou kolaboračních projektů a mohutnej gejzír více než tří set prodanejch nosičů minulej rok ošplíchnul snad každýho, kdo sleduje i něco jen o trochu jinýho než zajebaný žebříčky prodejnosti IFPI. Že je třeba vodu čeřit dál, dokazuje tohle EP se čtyřma trackama, z nichž novinkou je jenom půlka, zbytek je béčko singlu a albovej bonus track. Meyrin Fields, která dala jméno celýmu EP, je na klasickým receptu „nebezpečný myši“ postavenej pop song s bravurním build upem a refrénem jako z čítanky. Naléhavost a subtilní plíživá melancholie The Shins ve službách kvíkání a pípání, no to mě poser, tohle by šlo!

Pak už to trochu slajduje dolů, takže čtyři věci jsou na můj vkus tak akorát. Windows je malinko bondovka, ale ten falzetovej hook mě ještě docela baví. Easy Life, à la Beach Boys vyhulená pohodička v retro stylu, mě bere o poznání míň, a Heartless Empire s přepálenejma kytarama, co chrastěj jako pytel kostí, a lážo plážo pískáním už je na mě až moc velký umění. Ale jako jo, dal jsem tomu šanci a hezky se to poslouchalo, v tom zkurveně nejarním počasí, co nás zaskočilo na půli cesty do rozjuchanýho léta. Otázka zní, jestli se k tomu kdy vrátím a jak to s těma dvěma introvertama bude dál, že jo.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze