Páteční freestyle... Diamond Rings - Special Affections

  • Páteční freestyle... Diamond Rings - Special Affections Fotogalerie (13)
    • 22.10.2010
    • Tisk

    Dneska žádný škodolibosti, sarkastickej teror ani popichovací ekvilibristika. Mám pro vás…

    Sdílejte článek:

Dneska žádný škodolibosti, sarkastickej teror ani popichovací ekvilibristika. Mám pro vás jenom desku, která na první poslech není vlastně ničím extra zajímavá, ale přesto mi dělá společnost už pár hodin, a to je jako významně vztyčenej fakovák, ne na znamení vzdoru, ale jako upozornění zbystřit.

Diamond Rings – Special Affections

Vydáno: 26.10.2010

Skladby: Play By Heart, Wait & See, On Our Own, You & Me, Give It Up, Pre-Owned Heart, Something Else, You Oughta Know, It's Not My Party, All Yr Songs

Vydavatelství: Secret City Records

Včera nad ránem jsme už snad pomiliontý dávali D1 po cestě z industriálního arytmickýho srdce dejchavičnýho Ostravska, měsíc nemilosrdně dorůstal do úplňku (to se zase budou dít věci) a spánek se zatoulal někde mezi ‘double vodka and coke’ a hyperaktivním vnímáním věcí, co za vnímání vlastně ani nestojej, jenom prostě jsou. Noční benzinky maj legrační kouzlo, jenom potřebujou svůj soundtrack. Já ten včerejší našel.

Diamond Rings je dvoumetrovej chlápek s duhovou šmouhou make-upu přes oči a haircutem à la Vanilla Ice. Tak trochu. Kanaďan. Special Affections může na první poslech znít jako další z post electroclashovejch klonů model 2010, haraburdí osmdesátkovejch synťáků, veteše a rekvizit, se kterejma si otevřela butik třeba La Roux, a něco málo pravdy na tom i bude. Když hodně přimhouříte oči, zní to jako The Strokes na kolovrátkovým podkladu plným klapů a syntetickejch šestnáctkovejch hajtek.

Hodně ležérnosti a něco málo melancholie, občas prosakujou reminiscence na Heavens (bokovka Matta Skiby z Alkaline Trio), She Wants Revenge, Moving Units nebo Mt. Sims. Na druhej až desátej poslech oceníte brilantní a přitom jednoduchou stavbu věcí s vygradovanejma refrénama a chytře napsaný poetický texty, co jsou v ostrým protikladu s občas zdánlivě triviálním spodkem. Jenže tohle naoko neorganický spojení tady funguje atmosféricky a obrazotvorně. Ne, nečekejte žádný sofistikovaný umění a hluboký sondy do rozervancova nitra. Ne vždycky všechno musí bejt vygradovaný až do dramatickýho finále. Ne vždycky musím já kousat a tnout do živýho. Ne vždycky musíme propadat závislostem a topit se v načančanejch superlativech. Někdy stačí fakt málo.

Takže díky, chlape, ať už ty tvoje diamantový náramky znamenaj cokoliv, a klidně bych si vsadil na to, že v podtextu je nějaká prasárna. Ale to je fuk. Jo a oceňuju (krom všeho výše zmíněnýho), že v klipu k Wait & See hrajou fakt tvoji kámoši a room mates, takže jejich nemodelkovský a nemodelovský ksichty a korpusy vypadaj hodně civilně, a pohybově na tom jsou asi jako tak jako těsně porehabilitační Genzer, co prodělal vcelku závažnou paralýzu. Body navrch a vám doporučuju Special Affections jako čaj s medem na tohle všivý počasí.

Diamond Rings – Wait & See 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2014 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz