Koncert týdne: Led Zeppelin v Royal Albert Hall (1970)

  • Koncert týdne: Led Zeppelin v Royal Albert Hall (1970) Fotogalerie (9)
    • 18.11.2013
    • Tisk

    70. léta minulého století byla teprve na začátku, když Led Zeppelin zahráli v londýnské Royal Albert Hall. Už tehdy bylo jasné, že by se mohli stát jednou z nejslavnějších kapel dekády.

    Sdílejte článek:

Rok a půl intenzivního koncertování udělal z Led Zeppelin nerozlučnou a pevnou partu a jejich Whole Lotta Love se v té době vyhoupla na čtvrtou příčku amerického žebříčku U.S. Hot 100.

V jednu chvíli koncertovali v maličkých londýnských klubech a o rok později, konkrétně 29. června 1969, už vystupovali v prestižních prostorách Royal Albert Hall.

Na stejné místo se vrátili za půl roku, aby tam 9. ledna 1970 odehráli dvouhodinový koncert, který byl zaznamenán profesionální kamerou.

O řadu let později se k této show vyjádřil zpěvák Robert Plant: „Když se teď dívám na záznam z Royal Albert Hall, první věc, které si všímám, je to, jak jsme byli tehdy strašně mladí.“

„Uvědomuji si, kým jsem tehdy byl. Hipík plný ideálů, bez peněz. Tehdy jsem nemohl uvěřit tomu, kde vystupujeme. Všechno kolem kapely se stalo tak rychle,“ dodal Plant.

Záznam koncertu z Royal Albert Hall byl dlouhé roky takzvaně „u ledu“, Led Zeppelin ho ale oprášili a v roce 2003 vydali na DVD.

 

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz