Koncert týdne: Led Zeppelin v Royal Albert Hall (1970)

  • Koncert týdne: Led Zeppelin v Royal Albert Hall (1970) Fotogalerie (9)
    • 18.11.2013
    • Tisk

    70. léta minulého století byla teprve na začátku, když Led Zeppelin zahráli v londýnské Royal Albert Hall. Už tehdy bylo jasné, že by se mohli stát jednou z nejslavnějších kapel dekády.

    Sdílejte článek:

Rok a půl intenzivního koncertování udělal z Led Zeppelin nerozlučnou a pevnou partu a jejich Whole Lotta Love se v té době vyhoupla na čtvrtou příčku amerického žebříčku U.S. Hot 100.

V jednu chvíli koncertovali v maličkých londýnských klubech a o rok později, konkrétně 29. června 1969, už vystupovali v prestižních prostorách Royal Albert Hall.

Na stejné místo se vrátili za půl roku, aby tam 9. ledna 1970 odehráli dvouhodinový koncert, který byl zaznamenán profesionální kamerou.

O řadu let později se k této show vyjádřil zpěvák Robert Plant: „Když se teď dívám na záznam z Royal Albert Hall, první věc, které si všímám, je to, jak jsme byli tehdy strašně mladí.“

„Uvědomuji si, kým jsem tehdy byl. Hipík plný ideálů, bez peněz. Tehdy jsem nemohl uvěřit tomu, kde vystupujeme. Všechno kolem kapely se stalo tak rychle,“ dodal Plant.

Záznam koncertu z Royal Albert Hall byl dlouhé roky takzvaně „u ledu“, Led Zeppelin ho ale oprášili a v roce 2003 vydali na DVD.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.